600F0R7AT250XT
600F0R7AT250XT
Enlarge
For Reference Only
Part Number 600F0R7AT250XT
LIXINC Part # 600F0R7AT250XT
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 0.7PF 250V C0G/NP0 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 600F0R7AT250XT PCB Footprint and Symbol
600F0R7AT250XT Specifications
Part Number:600F0R7AT250XT
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :0.7 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.05pF
Voltage - Rated :250V