600L200FT200T
600L200FT200T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 600L200FT200T
LIXINC Part # 600L200FT200T
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 20PF 200V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 600L200FT200T PCB Footprint and Symbol
600L200FT200T Specifications
Part Number:600L200FT200T
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :20 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±1%
Voltage - Rated :200V