600L220FW200T
600L220FW200T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 600L220FW200T
LIXINC Part # 600L220FW200T
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 22PF 200V NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 600L220FW200T PCB Footprint and Symbol
600L220FW200T Specifications
Part Number:600L220FW200T
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :22 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±1%
Voltage - Rated :200V