100B820JW500XT1K
100B820JW500XT1K
Enlarge
For Reference Only
Part Number 100B820JW500XT1K
LIXINC Part # 100B820JW500XT1K
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 82PF 500V P90 1111
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 100B820JW500XT1K PCB Footprint and Symbol
100B820JW500XT1K Specifications
Part Number:100B820JW500XT1K
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :82 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1111 (2828 Metric)
Temperature Coefficient :P90
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :500V