VJ0402A1R5BXACW1BC
VJ0402A1R5BXACW1BC
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ0402A1R5BXACW1BC
LIXINC Part # VJ0402A1R5BXACW1BC
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ0402A1R5BXACW1BC PCB Footprint and Symbol
VJ0402A1R5BXACW1BC Specifications
Part Number:VJ0402A1R5BXACW1BC
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1.5 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :50V