VJ0603V105MXQPW1BC
VJ0603V105MXQPW1BC
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ0603V105MXQPW1BC
LIXINC Part # VJ0603V105MXQPW1BC
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 1UF 10V Y5V 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ0603V105MXQPW1BC PCB Footprint and Symbol
VJ0603V105MXQPW1BC Specifications
Part Number:VJ0603V105MXQPW1BC
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-25°C ~ 85°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :Y5V (F)
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :10V