VJ0805Y103KXBMC
VJ0805Y103KXBMC
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ0805Y103KXBMC
LIXINC Part # VJ0805Y103KXBMC
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ0805Y103KXBMC PCB Footprint and Symbol
VJ0805Y103KXBMC Specifications
Part Number:VJ0805Y103KXBMC
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :10000 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :100V