VJ0805A391JXBAC
VJ0805A391JXBAC
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ0805A391JXBAC
LIXINC Part # VJ0805A391JXBAC
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ0805A391JXBAC PCB Footprint and Symbol
VJ0805A391JXBAC Specifications
Part Number:VJ0805A391JXBAC
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :390 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :100V