VJ1206Y154KXXTW1BC
VJ1206Y154KXXTW1BC
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ1206Y154KXXTW1BC
LIXINC Part # VJ1206Y154KXXTW1BC
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ1206Y154KXXTW1BC PCB Footprint and Symbol
VJ1206Y154KXXTW1BC Specifications
Part Number:VJ1206Y154KXXTW1BC
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.15 µF
Failure Rate :-
Features :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25V