VJ1206V105ZXATW1BC
VJ1206V105ZXATW1BC
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ1206V105ZXATW1BC
LIXINC Part # VJ1206V105ZXATW1BC
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 1UF 50V Y5V 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ1206V105ZXATW1BC PCB Footprint and Symbol
VJ1206V105ZXATW1BC Specifications
Part Number:VJ1206V105ZXATW1BC
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-25°C ~ 85°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :Y5V (F)
Tolerance :-20%, +80%
Voltage - Rated :50V