VJ1206Y334KXXAT
VJ1206Y334KXXAT
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ1206Y334KXXAT
LIXINC Part # VJ1206Y334KXXAT
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ1206Y334KXXAT PCB Footprint and Symbol
VJ1206Y334KXXAT Specifications
Part Number:VJ1206Y334KXXAT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.33 µF
Failure Rate :-
Features :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25V