VJ1206Y224KXAMT
VJ1206Y224KXAMT
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ1206Y224KXAMT
LIXINC Part # VJ1206Y224KXAMT
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ1206Y224KXAMT PCB Footprint and Symbol
VJ1206Y224KXAMT Specifications
Part Number:VJ1206Y224KXAMT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.22 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50V