VJ0603A4R7CXAAC
VJ0603A4R7CXAAC
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ0603A4R7CXAAC
LIXINC Part # VJ0603A4R7CXAAC
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ0603A4R7CXAAC PCB Footprint and Symbol
VJ0603A4R7CXAAC Specifications
Part Number:VJ0603A4R7CXAAC
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :4.7 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.25pF
Voltage - Rated :50V