VJ0402D1R5BXCAJ
VJ0402D1R5BXCAJ
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ0402D1R5BXCAJ
LIXINC Part # VJ0402D1R5BXCAJ
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 1.5PF 200V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ0402D1R5BXCAJ PCB Footprint and Symbol
VJ0402D1R5BXCAJ Specifications
Part Number:VJ0402D1R5BXCAJ
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :1.5 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :200V