VJ1206Y472KXEAT5Z
VJ1206Y472KXEAT5Z
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ1206Y472KXEAT5Z
LIXINC Part # VJ1206Y472KXEAT5Z
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 4700PF 500V X7R 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ1206Y472KXEAT5Z PCB Footprint and Symbol
VJ1206Y472KXEAT5Z Specifications
Part Number:VJ1206Y472KXEAT5Z
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :4700 pF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :500V