VJ1111D121KXGAT
VJ1111D121KXGAT
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ1111D121KXGAT
LIXINC Part # VJ1111D121KXGAT
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 120PF 1KV C0G/NP0 1111
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ1111D121KXGAT PCB Footprint and Symbol
VJ1111D121KXGAT Specifications
Part Number:VJ1111D121KXGAT
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :120 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1111 (2828 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :1000V (1kV)