VJ1111D390JXRAJ
VJ1111D390JXRAJ
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ1111D390JXRAJ
LIXINC Part # VJ1111D390JXRAJ
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 39PF 1.5KV C0G/NP0 1111
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ1111D390JXRAJ PCB Footprint and Symbol
VJ1111D390JXRAJ Specifications
Part Number:VJ1111D390JXRAJ
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :39 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :1500V (1.5kV)