VJ1210Y223KXGAT5Z
VJ1210Y223KXGAT5Z
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ1210Y223KXGAT5Z
LIXINC Part # VJ1210Y223KXGAT5Z
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ1210Y223KXGAT5Z PCB Footprint and Symbol
VJ1210Y223KXGAT5Z Specifications
Part Number:VJ1210Y223KXGAT5Z
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.022 µF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1210 (3225 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :1000V (1kV)