VJ1812A102KBEAT4X
VJ1812A102KBEAT4X
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ1812A102KBEAT4X
LIXINC Part # VJ1812A102KBEAT4X
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1812
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ1812A102KBEAT4X PCB Footprint and Symbol
VJ1812A102KBEAT4X Specifications
Part Number:VJ1812A102KBEAT4X
Brand:Texas Instruments
Applications :Boardflex Sensitive
Capacitance :1000 pF
Failure Rate :-
Features :Soft Termination, High Voltage
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1812 (4532 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :500V