700A820JW150XT1K
700A820JW150XT1K
Enlarge
For Reference Only
Part Number 700A820JW150XT1K
LIXINC Part # 700A820JW150XT1K
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 82PF 150V C0G/NP0 0505
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 700A820JW150XT1K PCB Footprint and Symbol
700A820JW150XT1K Specifications
Part Number:700A820JW150XT1K
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :82 pF
Failure Rate :-
Features :Low ESL
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0505 (1313 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :150V