HV1825Y102KXVATHV
HV1825Y102KXVATHV
Enlarge
For Reference Only
Part Number HV1825Y102KXVATHV
LIXINC Part # HV1825Y102KXVATHV
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 1000PF 4KV X7R 1825
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HV1825Y102KXVATHV PCB Footprint and Symbol
HV1825Y102KXVATHV Specifications
Part Number:HV1825Y102KXVATHV
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1000 pF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1825 (4564 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :4000V (4kV)