VJ0603A100JXBCW1BC
VJ0603A100JXBCW1BC
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ0603A100JXBCW1BC
LIXINC Part # VJ0603A100JXBCW1BC
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ0603A100JXBCW1BC PCB Footprint and Symbol
VJ0603A100JXBCW1BC Specifications
Part Number:VJ0603A100JXBCW1BC
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :10 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :100V