VJ0805A151JXACW1BC
VJ0805A151JXACW1BC
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ0805A151JXACW1BC
LIXINC Part # VJ0805A151JXACW1BC
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ0805A151JXACW1BC PCB Footprint and Symbol
VJ0805A151JXACW1BC Specifications
Part Number:VJ0805A151JXACW1BC
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :150 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V