VJ1206A101KXJCW1BC
VJ1206A101KXJCW1BC
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ1206A101KXJCW1BC
LIXINC Part # VJ1206A101KXJCW1BC
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 100PF 16V C0G/NP0 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ1206A101KXJCW1BC PCB Footprint and Symbol
VJ1206A101KXJCW1BC Specifications
Part Number:VJ1206A101KXJCW1BC
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :100 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :16V