VJ0805A151JXBMC
VJ0805A151JXBMC
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ0805A151JXBMC
LIXINC Part # VJ0805A151JXBMC
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ0805A151JXBMC PCB Footprint and Symbol
VJ0805A151JXBMC Specifications
Part Number:VJ0805A151JXBMC
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :150 pF
Failure Rate :-
Features :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :100V