VJ0505D101JXCAJ
VJ0505D101JXCAJ
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ0505D101JXCAJ
LIXINC Part # VJ0505D101JXCAJ
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0505
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ0505D101JXCAJ PCB Footprint and Symbol
VJ0505D101JXCAJ Specifications
Part Number:VJ0505D101JXCAJ
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :100 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0505 (1313 Metric)
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :200V