C0402C0G500-180JNE
C0402C0G500-180JNE
Enlarge
For Reference Only
Part Number C0402C0G500-180JNE
LIXINC Part # C0402C0G500-180JNE
Manufacturer Venkel LTD
Category
Description CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C0402C0G500-180JNE PCB Footprint and Symbol
C0402C0G500-180JNE Specifications
Part Number:C0402C0G500-180JNE
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :18 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V