CC0201JRNPO9BN180
CC0201JRNPO9BN180
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0201JRNPO9BN180
LIXINC Part # CC0201JRNPO9BN180
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 18PF 50V C0G/NPO 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0201JRNPO9BN180 PCB Footprint and Symbol
CC0201JRNPO9BN180 Specifications
Part Number:CC0201JRNPO9BN180
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :18 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V