CC0201KRX7R6BB682
CC0201KRX7R6BB682
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0201KRX7R6BB682
LIXINC Part # CC0201KRX7R6BB682
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 6800PF 10V X7R 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0201KRX7R6BB682 PCB Footprint and Symbol
CC0201KRX7R6BB682 Specifications
Part Number:CC0201KRX7R6BB682
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :6800 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :10V