CC0402CRNPO9BN2R2
CC0402CRNPO9BN2R2
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0402CRNPO9BN2R2
LIXINC Part # CC0402CRNPO9BN2R2
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 2.2PF 50V C0G/NPO 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0402CRNPO9BN2R2 PCB Footprint and Symbol
CC0402CRNPO9BN2R2 Specifications
Part Number:CC0402CRNPO9BN2R2
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :2.2 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.25pF
Voltage - Rated :50V