CC0402JRNPO8BN220
CC0402JRNPO8BN220
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0402JRNPO8BN220
LIXINC Part # CC0402JRNPO8BN220
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 22PF 25V C0G/NPO 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0402JRNPO8BN220 PCB Footprint and Symbol
CC0402JRNPO8BN220 Specifications
Part Number:CC0402JRNPO8BN220
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :25V