CC0402KRNPO8BN100
CC0402KRNPO8BN100
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0402KRNPO8BN100
LIXINC Part # CC0402KRNPO8BN100
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 10PF 25V C0G/NPO 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0402KRNPO8BN100 PCB Footprint and Symbol
CC0402KRNPO8BN100 Specifications
Part Number:CC0402KRNPO8BN100
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :10 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25V