CC0402KRX7R6BB222
CC0402KRX7R6BB222
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0402KRX7R6BB222
LIXINC Part # CC0402KRX7R6BB222
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 2200PF 10V X7R 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0402KRX7R6BB222 PCB Footprint and Symbol
CC0402KRX7R6BB222 Specifications
Part Number:CC0402KRX7R6BB222
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :2200 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :10V