CC0402JRNPO8BN330
CC0402JRNPO8BN330
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0402JRNPO8BN330
LIXINC Part # CC0402JRNPO8BN330
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 33PF 25V C0G/NPO 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0402JRNPO8BN330 PCB Footprint and Symbol
CC0402JRNPO8BN330 Specifications
Part Number:CC0402JRNPO8BN330
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :33 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :25V