CC0201CRNPO8BN5R6
CC0201CRNPO8BN5R6
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0201CRNPO8BN5R6
LIXINC Part # CC0201CRNPO8BN5R6
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 5.6PF 25V C0G/NPO 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0201CRNPO8BN5R6 PCB Footprint and Symbol
CC0201CRNPO8BN5R6 Specifications
Part Number:CC0201CRNPO8BN5R6
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :5.6 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.25pF
Voltage - Rated :25V