C0402C0G250-181KNE
C0402C0G250-181KNE
Enlarge
For Reference Only
Part Number C0402C0G250-181KNE
LIXINC Part # C0402C0G250-181KNE
Manufacturer Venkel LTD
Category
Description CAP CER 180PF 25V C0G/NP0 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C0402C0G250-181KNE PCB Footprint and Symbol
C0402C0G250-181KNE Specifications
Part Number:C0402C0G250-181KNE
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :180 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25V