CC0402KRX7R8BB562
CC0402KRX7R8BB562
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0402KRX7R8BB562
LIXINC Part # CC0402KRX7R8BB562
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 5600PF 25V X7R 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0402KRX7R8BB562 PCB Footprint and Symbol
CC0402KRX7R8BB562 Specifications
Part Number:CC0402KRX7R8BB562
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :5600 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25V