CC0402JRX7R9BB222
CC0402JRX7R9BB222
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0402JRX7R9BB222
LIXINC Part # CC0402JRX7R9BB222
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0402JRX7R9BB222 PCB Footprint and Symbol
CC0402JRX7R9BB222 Specifications
Part Number:CC0402JRX7R9BB222
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :2200 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V