CC0402BRNPO9BN9R0
CC0402BRNPO9BN9R0
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0402BRNPO9BN9R0
LIXINC Part # CC0402BRNPO9BN9R0
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 9PF 50V C0G/NPO 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0402BRNPO9BN9R0 PCB Footprint and Symbol
CC0402BRNPO9BN9R0 Specifications
Part Number:CC0402BRNPO9BN9R0
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :9 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :50V