CC0402JRX7R9BB391
CC0402JRX7R9BB391
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0402JRX7R9BB391
LIXINC Part # CC0402JRX7R9BB391
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 390PF 50V X7R 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0402JRX7R9BB391 PCB Footprint and Symbol
CC0402JRX7R9BB391 Specifications
Part Number:CC0402JRX7R9BB391
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :390 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V