CC0402JRX7R9BB821
CC0402JRX7R9BB821
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0402JRX7R9BB821
LIXINC Part # CC0402JRX7R9BB821
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 820PF 50V X7R 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0402JRX7R9BB821 PCB Footprint and Symbol
CC0402JRX7R9BB821 Specifications
Part Number:CC0402JRX7R9BB821
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :820 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V