CC0603JRNPO9BN680
CC0603JRNPO9BN680
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0603JRNPO9BN680
LIXINC Part # CC0603JRNPO9BN680
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 68PF 50V C0G/NPO 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0603JRNPO9BN680 PCB Footprint and Symbol
CC0603JRNPO9BN680 Specifications
Part Number:CC0603JRNPO9BN680
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :68 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V