CC0402KRX7R7BB123
CC0402KRX7R7BB123
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0402KRX7R7BB123
LIXINC Part # CC0402KRX7R7BB123
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 0.012UF 16V X7R 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0402KRX7R7BB123 PCB Footprint and Symbol
CC0402KRX7R7BB123 Specifications
Part Number:CC0402KRX7R7BB123
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.012 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :16V