CC0603KRX7R9BB471
CC0603KRX7R9BB471
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0603KRX7R9BB471
LIXINC Part # CC0603KRX7R9BB471
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 470PF 50V X7R 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0603KRX7R9BB471 PCB Footprint and Symbol
CC0603KRX7R9BB471 Specifications
Part Number:CC0603KRX7R9BB471
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :470 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50V