CC0603KRX7R9BB681
CC0603KRX7R9BB681
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0603KRX7R9BB681
LIXINC Part # CC0603KRX7R9BB681
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 680PF 50V X7R 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0603KRX7R9BB681 PCB Footprint and Symbol
CC0603KRX7R9BB681 Specifications
Part Number:CC0603KRX7R9BB681
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :680 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50V