CC0402JRNPO9BN750
CC0402JRNPO9BN750
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0402JRNPO9BN750
LIXINC Part # CC0402JRNPO9BN750
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 75PF 50V C0G/NPO 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0402JRNPO9BN750 PCB Footprint and Symbol
CC0402JRNPO9BN750 Specifications
Part Number:CC0402JRNPO9BN750
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :75 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V