AC0402JRNPO9BN100
AC0402JRNPO9BN100
Enlarge
For Reference Only
Part Number AC0402JRNPO9BN100
LIXINC Part # AC0402JRNPO9BN100
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 10PF 50V C0G/NPO 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AC0402JRNPO9BN100 PCB Footprint and Symbol
AC0402JRNPO9BN100 Specifications
Part Number:AC0402JRNPO9BN100
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :10 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V