CC0603KRX7R9BB561
CC0603KRX7R9BB561
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0603KRX7R9BB561
LIXINC Part # CC0603KRX7R9BB561
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 560PF 50V X7R 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0603KRX7R9BB561 PCB Footprint and Symbol
CC0603KRX7R9BB561 Specifications
Part Number:CC0603KRX7R9BB561
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :560 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50V