CC0603KRX7R8BB473
CC0603KRX7R8BB473
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC0603KRX7R8BB473
LIXINC Part # CC0603KRX7R8BB473
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC0603KRX7R8BB473 PCB Footprint and Symbol
CC0603KRX7R8BB473 Specifications
Part Number:CC0603KRX7R8BB473
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.047 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :25V