VJ0603A3R3BXACW1BC
VJ0603A3R3BXACW1BC
Enlarge
For Reference Only
Part Number VJ0603A3R3BXACW1BC
LIXINC Part # VJ0603A3R3BXACW1BC
Manufacturer Vishay / Vitramon
Category
Description CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VJ0603A3R3BXACW1BC PCB Footprint and Symbol
VJ0603A3R3BXACW1BC Specifications
Part Number:VJ0603A3R3BXACW1BC
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :3.3 pF
Failure Rate :-
Features :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :50V